12 klasė

 

 

                    2016-2017 m.m.

                                    Ar supranti, kad čežantys rugsėjo lapai                                                          

                                    Jau paskutiniams metams pašaukė tave,                                                       

                                    O virpanti ranka pirmoko tavo rankoj-                                                           

                                    Tai pasimatymas su savo vaikyste.                                                               

                                    Ar supranti, kad jau atėjo laikas                                                                   

                                    Subręst ir apsispręst dėl ateities.                                                                  

                                    Tu – šios mokyklos abiturientas,                                                                   

                                    Kiek daug suspėt per šiuos metus reikės...                                                                                                          

 

 

2016 m. vasario 19 d. suorganizavome dvyliktokams ŠIMTADIENĮ ...

                                          Karnavalas 2015

 


                        Lankėmės KTU Panevėžio fakultete ir "Metalistas" įmonėje

    Karjeros dieną vienuoliktokai vyko į KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą, kuriame susipažino su mechanikos inžinerijos specialybe. Sužinojome, kad mechanikos inžineriai šiuo metu labai reikalingi darbo rinkai, gebantys dirbti su įvairiomis kompiuterizuotomis gaminių projektavimo ir inžinerinių skaičiavimų sistemomis. Kompiuterinio projektavimo laboratorijoje buvo galima išbandyti erdvinį objektų modeliavimą. Objektų modeliavimo paketu Solid Works mėginome projektuoti stalą. Taip pat  mums buvo leista apžiūrėti  studentų baigiamą konstruoti  elektromobilį.

     Vėliau vykome į Panevėžio metalo apdirbimo įmonę „Metalistas“, gaminančią tvirtinimo detales, baldų furnitūrą, nestandartinius gaminius. Ekskursijos metu susipažinome su įmonės veikla, apžiūrėjome kaip vyksta gamyba,  aptarėme karjeros galimybes.

 

 

 

                             Rudeninė išvyka į Trakus


            Saulėtą spalio 12 - osios rytą vienuoliktokai susiruošė į vieną iš labiausiai lankomų Lietuvos vietų - Trakus. Turėjome tikslą aplankyti ežerų apsuptą Trakų pilį bei  paragauti šokolado.  Pirmiausia nuvykome į  šokolado manufaktūrą "AJ šokoladas". Tai kompanija, rankiniu būdu gaminanti šokoladą pagal geriausias belgiškas tradicijas. Mus pasitiko šokolado meistras ir papasakojo apie šokolado  istoriją, gaminius, kuriuos gamina čia pat vietoje. Patys taip pat gaminome, skanavome, dar ir lauktuvių parvežėme. Vėliau keliavome prie didingus laikus menančios pilies, kuri nuo 2003 metų yra įtraukta į UNESCO.  

                                                       KRIKŠTYNOS 

                                 

                                 Rugsėjo 1 - oji

2015/2016 m.m.   11 klasė

Gegužės 8 dieną klasės valandėlėje svečiavosi sveikatos priežiūros specialistas ir kalbėjo mokiniams apie saugumą keliuose

                               Gimnazijos diena

Šiemet gimnazijos diena buvo labai ypatinga mums, dešimtokams, nes gavome

              Šauniausios klasės apdovanojimą 9- 12 klasių tarpe. Šis apdovanojimas ne tik džiugus klasės įvykis, bet ir įpareigojimas dar labiau pasistengti. 

Gimnazijos dienos akimirkos...

                              Lankėmės Krekenavos regioniniame parke

 

Balandžio 13 d. vykome į vieną iš artimiausių saugomų teritorijų – Krekenavos regioninį parką.  Lankytojų centro ekspozicijose apžiūrėjome Nevėžio upės kraštovaizdį, susipažinome su būdinga augalija ir gyvūnija. Visa tai galėjome  paliesti, užuosti, pačiupinėti, pasiklausyti.    Informaciniuose terminaluose vaizdžiai ir patraukliai pateikiama papildoma medžiaga, kurią   galima buvo   patiems susirasti  ir pasiskaityti. Edukaciniai animuoti siužetai parodė, kaip negalima elgtis gamtoje, kokia žala padaroma gamtai neatsakingu elgesiu.

Vėliau keliavome prie  30 metrų aukščio apžvalgos bokšto ir grožėjomis Nevėžio upės slėniu,  Krekenavos miestelio vaizdais. Šalia lankytojų centro įrengtame „Pojūčių take“ buvo galima išbandyti skirtingus patyrimus gamtoje: regos, lytėjimo, aukščio, klausos.  Grįžtant namo užsukome į  padavimais apipintą Čičinsko kalną.

                                                                              Kas klasėje draugiškiausias?

 

Jau trečius metus iš eilės, Raguvos gimnazijoje organizuojama „Veiksmų savaitė be patyčių“. Jau tapo tradicija minint šią akciją kiekvienoje klasėje išsirinkti draugiškiausius mokinius, kuriais klasės draugai pasitiki, į kuriuos visada galima kreiptis pagalbos.  Gerumo ambasadore mūsų klasėje išrinkta Edita Šniukštaitė. 

 

Šaunūs ir stiprūs mūsų vyrukai...


Š. m. kovo 21 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ vyko kalnų kelionių technikos ir alpinizmo varžybos „Montis Magia taurė 2015“.

Puikiai šiose varžybose pasirodė mūsų dešimtokai Modestas Petrauskas, Benas Karpavičius, Tautvydas Raščius nugalėję  visus savo varžovus ir iškovoję  pirmąsias vietas. SVEIKINAME!

Mums rūpi Žemės ateitis

 

 

Kovo 20 d.  – prasideda Žemės mėnuo, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią žemės taršą. Tai kvietimas  susimąstyti, kaip kiekvienas galime prisidėti, kad gyventume sveikesnėje, švaresnėje aplinkoje. Dešimtokams rūpi Žemės ateitis, nes jau trečią kartą Raguvos bendruomenėje organizavome elektronikos surinkimo akciją. 

Klasės gudrutis – Tadas Šimkus


Mokykloje vyko konkursas ,,Gudrutės ir gudručiai“, skirtas Kovo 11-ajai. Konkurso tema ,,Gyvenu Europoje“. Mokiniai, susiskirstę į nedideles komandas, atsakinėjo į įvairius klausimus. Daugiausia taškų surinkusios komandos nariai rungtyniavo dėl nugalėtojo vardo. Mūsų klasėje geriausiai už visus pasirodė ir gudručio titulą pelnė Tadas Šimkus.

 

 


Klasėje net  penki dailiai rašantys mokiniai

Vasario mėnesį buvo renkami dailiausiai rašantys gimnazijos mokiniai. Tekstus dailiai nurašė ir dailiausios rankos autoriais dešimtoje klasėje tapo:


Ramutė Balčiūnaitė, Glorija Sakalauskaitė, Oresta Savickaitė, Gintarė Sičiūnaitė ir Akvilė Narbutaitė. 


                            Džiaugiamės Jūsų dailia rašysena :)

Sveikiname

Modestą Petrauską

dalyvavusį Panevėžio rajono technologijų olimpiadoje ir užėmusį pirmąją vietą už projektinį darbą  „Hidrantas“.

 

Tarptautinės turizmo technikos varžybos  „Akademija 2015“

Š. m. vasario 14-15 d. Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos sporto salėje vyko Tarptautinės turizmo technikos varžybos „Akademija 2015“. Šios varžybos – 2015 m. Lietuvos keliautojų sporto daugiakovės čempionato ir Lietuvos mokinių turizmo technikos varžybų čempionato I etapas. Varžybose dalyvavo mūsų klasės mokiniai: Modestas Petrauskas, Benas Karpavičius, Tautvydas Raščius ir iškovojo III vietą. Sveikiname!

 

 

 

Sveikiname Laurą Krasuckaitę Respublikiniame anglų kalbos konkurse 10 klasių mokiniams iškovojusią III vietą. Valio !!!


 

Spalvingasis karnavalas

Džiaugiamės klasėje turėdami Lietuvos čempionus

 

Š. m. gruodžio 5 d. Vilniuje, Karaliaus Mindaugovpagrindinės mokyklos aktų salėje vyko 2014 m. Lietuvos mokinių turizmo technikos čempionato nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo šventė.  Tarp jų Raguvos gimnazijos vaikų komanda. Sveikiname savo klasės čempionus: Beną Karpavičių ir Modestą Petrauską.

Dalyvavome AIDS dienos minėjime


Gruodžio 4 – ją dieną Raguvos gimnazijoje buvo minima tarptautinė AIDS diena. Renginyje dalyvavo 6 – 12 klasių moksleiviai, kurie pasiskirstę  į grupes atsakinėjo į klausimus, demonstravo savo išradingumą, kūrybiškumą. Daugiausiai taškų surinko ir laimėtojais tapo dešimtokai. Valio! 

Adomas, Grita ir Laura dalyvavo protmūšyje

„Nebūk Pinkis – būk Makaulė“

 

Lapkričio 26 d. Panevėžio rajono savivaldybės švietimo centre vyko proto mūšis, kurį organizavo Panevėžio rajono Visuomenės sveikatos biuras.  Protmūšiu „NEBŪK PINKIS – BŪK MAKAULĖ“ buvo siekiama ugdyti asmenį, motyvuotą sveikai gyventi, nevartojant alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų. Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos „Gimnazistų“ komanda, kurią atstovavo Adomas Valiukas, Grita Saukaitytė, Laura Krasuckaitė, Justina Zubauskaitė, Karolina Vingilytė, Amantė Greičiūnaitė, laimėjo trečiąją vietą. Sveikiname!

 

II reisas - lapkričio 21 d.

Tyrėjo diena

                        Elektroninių atliekų rinkimas Raguvos bendruomenėje


                                               I reisas - spalio 24 d.


                                         


                                         Išvyka į Vilnių


Spalio 23 d. vykome į sostinę ir lankėmės  KGB  kalėjime, kuriame susipažinome  su   jame kalintų žmonių būtimi ir buitimi, patirtomis kančiomis. Nusileidę į KGB centrinės būstinės pusrusį apžiūrėjome patalpą, kurioje  vykdant mirties nuosprendį buvo nužudyta daugiau kaip tūkstantis nuteistųjų. Vėliau vykome į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, kuriame  apžiūrėjome eksponuojamus archeologinius radinius, iliustruojančius Tuskulėnų dvaro istoriją. Moderniai įrengtose ekspozicijose turėjome galimybę pamatyti  sovietinio okupacinio režimo teismų pasmerkimo mirčiai procesą,  būdus, kuriais buvo nužudyti nuteistieji. 

                        Tęsiame projektą "Mes rūšiuojam"


Šiais mokslo metais dešimtokai ne tik patys aktyviai įsitraukė į projektą

" Mes rūšiuojam", bet ir stengiasi į rūšiavimo, elektronikos rinkimo akciją įtraukti visą bendruomenę. Skleisti ir viešinti informaciją apie projektą pradėjome nuo mažiausiųjų mokinių - pradinukų. Mokiniai sužinojo kas yra rūšiavimas, kodėl reikia rūšiuoti, kuo pavojingos elektroninės atliekos.                        Pristatome projektą pradinukams
                10 klasė  


2014/2015  mokslo metai


 


SVEIKA, VASARA...

Linksma fotosesija paskutinę mokslo metų dieną

                 Mes jais didžiuojamės

 

Devintos klasės mokiniai yra įvairių konkursų, olimpiadų, projektų dalyviai bei laimėtojai. Sveikiname ir didžiuojamės!

9 klasės mokinių akademiniai ir kiti pasiekimai
9 kl. pasiekimai 13-14 mm.doc
Microsoft Word Document 57.0 KB

        KLASĖS IŠVYKOS:

IŠVYKA Į LR SEIMĄ IR EUROPOS GEOGRAFINĮ CENTRĄ

 

2013m. lapkričio 14 d.  devintokai ir dešimtokai aplankė  LR seimą, kur turėjo galimybę susipažinti  su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra.

 

Mokiniai turėjo puikią progą iš arti pamatyti kaip vyksta seimo posėdžiai, „pasimatuoti“ seimo nario kėdę. 

Vėliau vykome į Europos geografinį centrą, esantį  Girijos kaime, Nemenčinės seniūnijoje, 26 km į šiaurę nuo Vilniaus. 1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai nustatė, kad Europos geografinis centras yra būtent Lietuvoje. Europos geografinį centrą puošia garsaus lietuvių skulptoriaus Gedimino Jokūbonio kompozicija, skirta Lietuvos įstojimui į ES pažymėti, – balto granito kolona, kurios viršų juosia žvaigždžių karūna. Čia visi ir nusifotografavome atminimui.

IŠVYKA Į UAB AUKŠTAITIJOS VANDENYS

 

Balandžio 28 d. devintos klasės mokiniai kartu su auklėtoja bei chemijos mokytoja vyko į vieną iš didžiausių Aukštaitijos regione bendrovių UAB „Aukštaitijos vandenys“. Yra sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti.  Iš arti pamatyti, kaip tiekiamas geriamasis vanduo, surenkamos bei  valomos nuotekos mums padėjo  UAB „Aukštaitijos vandenys“ ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška. Jo dėka apžiūrėjome visą vandens kelią nuo išgavimo iki valymo. Mokiniai sužinojo, kad bendrovė tiekia vandenį gyventojams iš 230 m gylio gręžinių, po to iš jo pašalinama geležis, vandens kokybė nuolat tikrinama modernioje laboratorijoje ir tik tada keliauja vartotojams. Įsitikinome, kad vanduo, kurį geria panevėžiečiai ir dalis rajono gyventojų, tikrai yra švarus ir kokybiškas.

Vėliau vykome į Panevėžio miesto nuotekų valyklą. Didžiulėje teritorijoje įrengtuose valymo įrenginiuose stebėjome, kaip valomos nuotekos mechaniniu ir  biologiniu būdu. Išvalytas nuo nešvarumų ir teršalų  vanduo keliauja į artimiausią upę – Nevėžį.  Kelionės pabaigoje supratome, kokį svarbų darbą atlieka ši bendrovė ne tik žmonėms, bet ir  visiems gyviems organizmams: gyvūnams, augalams.

 

Norėdami išsaugoti kuo švaresnį vandenį privalome jį taupyti ir kuo mažiau teršti, nes vanduo gyvybiškai svarbus mums visiems.

                    Lankėmės Kaune

 

 Saulėtą gegužės 23 d. rytą  susiruošėme į antrą pagal dydį Lietuvoje miestą – Kauną, įsikūrusį  Nemuno ir Neries santakoje.  Pirmiausia nuvykome į  vieną iš Kauno tvirtovės fortų - IX fortą, vėliau važiavome prie didžiausio Lietuvoje dirbtinio vandens telkinio, suformuoto patvenkus Nemuno upę,  – Kauno marių.  Pasisėmę  gerų įspūdžių iš Kauno grįžome namo.

          Įsitraukėme į projektą  „ Mes rūšiuojam“

Jau antrus metus visose Lietuvos švietimo, mokslo ir ugdymo įstaigose organizuojamas puikus socialinis projektas „Mes rūšiuojam“,  skirtas surinkti nebenaudojamas elektronikos ir elektros įrangos atliekas, senas baterijas bei pakuotes.   Mums rūpi aplinka, kurioje gyvename, todėl   įsitraukėme į šį aplinką saugantį projektą.

SALDŽIOJI AKCIJA " TĖVYNĖS" LAIKRAŠTYJE
Dalyvaudami didžiausiame Lietuvos ekologiniame projekte „ Mes rūšiuojam“ Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos devintokai ne tik patys renka elektros ir elektroninės įrangos atliekas, bet ir stengiasi įtraukti visą bendruomenę net ir mažuosius gimnazijos mokinukus. Išmestos į bendrus konteinerius pavojingos elektroninės atliekos, o ypač baterijos, kuriose yra pavojingų metalų kelia pavojų ne tik gamtai, bet ir žmogaus sveikatai. Pradinukus prisidėti prie aplinkos saugojimo, taršos mažinimo pakvietėme linksmai ir saldžiai, pasiūlydami įsitraukti į akciją „ Keisk bateriją į saldainį“. Sulaukėme gausaus norinčiųjų pasikeisti baterijas į saldainius pradinukų būrio. Aktyviausiais akcijos dalyviais tapo ketvirtokai, kurie pristatė daugiausiai panaudotų baterijų.
Džiaugiamės akcijos rezultatais tikėdamiesi, kad ir mažais darbais prisidėję išsaugosime švarią ir sveiką aplinką.
Tevyne_2014 04 26_nr. 17.pdf
Adobe Acrobat Document 6.8 MB

Dalyvavome projekte „ Lietuvos pilių maketai“

 

Pasitinkant svarbiausias  Lietuvos valstybės šventes, mokykloje buvo organizuojamas projektas „ Lietuvos pilių maketai“. Kiekviena klasė burtu keliu išsitraukė pilį, kurią reikėjo pagaminti iš  pasirinktų medžiagų. Mums teko „ Panemunės pilis“. Gavę pilies pavadinimą, pirmiausia ieškojome medžiagos apie šią pilį, pasidomėjome kurioje Lietuvos vietovėje ji yra, kokia jos istorija, kaip ji atrodė seniau ir dabar.  Darbui atlikti turėjome mėnesį, bet laukti nebuvo kada.  Viskas pasirodė  paprasta, bet prasidėjus darbams atsirado įvairių sunkumų. Vienas medžiagas keitėme kitomis, kol galiausiai sukonstravome pilį. Darbus vertino šešių asmenų komisija. Buvo vertinami: tiksliausias maketo atitikimas originalui, meniškumas, darbo atlikimo kruopštumas, išbaigtumas.  Mūsų klasės pagaminta pilis buvo tarp gražiausių ir geriausiai atliktų pilių. Gavome diplomą, liudijantį, kad Panemunės pilis pripažinta estetiškiausia. 

           Subkultūros – kas tai?

Sausio 17 d. socialinė pedagogė Giedrė Šuminskaitė devintos klasės mokiniams organizavo užsiėmimą tema „ Subkultūros“.  Užsiėmimo metu sužinojome kokie yra žmonių skirtingumai pasaulyje, kas tai yra subkultūros,  kaip jos formuojasi, kokios subkultūros  paplitusios Lietuvoje ?  Mokiniai, stebėdami nuotraukas stengėsi atpažinti įvairias subkultūras: gotus, forsus, hipius, metalistus, pankus, reperius. Užsiėmimo vedėja Giedrė plačiau papasakojo apie šių subkultūrų atsiradimą, aprangos stilius, gyvenimo būdą. Šis užsiėmimas neprailgo ir buvo įdomus, nes  tema aktuali šiandieniniam jaunimui. Ačiū socialinei pedagogei Giedrei už puikų užsiėmimą.

 

 

Sužinojome iš kur kilę mūsų mokytojai

 

Socialinių mokslų savaitei gimnazijoje, kuri vyko lapkričio 11-15 dienomis devintokai parengė stendą – žemėlapį „Iš kur kilę mūsų mokytojai?“. Stendui parengti buvo sudaryta darbo grupė: vieni rinko informaciją apie Raguvos gimnazijoje dirbančių mokytojų kilmės vietas, kiti plušėjo prie žemėlapio, nes jį reikėjo patiems pasigaminti, suklijuoti, apipavidalinti.  Atlikus darbą paaiškėjo, kad dauguma mūsų mokytojų  kilę iš aplinkinių Panevėžio miesto ir rajono vietovių. Turime kilusių mokytojų  iš gretimų bei tolimesnių Lietuvos kampelių: Ukmergės. Anykščių, Zarasų, Rokiškio, Trakų, Pasvalio, Pakruojo, Kėdainių, Šiaulių, Telšių Klaipėdos, net iš kaimyninės šalies Latvijos.  Štai kokį kartografinį darbą mes sukūrėme!  

                                       Gimtadienio sveikinimai

 Turime klasės tradiciją – kiekvieną  pasveikinti gimtadienio proga.  Sukaktuvininkui įteikiame  po mažą dovanėlę ir staigmeną,  paruoštą klasės draugų.

Su gimtadieniu sveikiname :      

Rudenį: Modestą, Ramutę, Orestą, Editą, Neringą, Tomą.

Žiemą:  Laurą, Justiną, Adomą, Gritą.

Pavasarį:  Osvaldą, Akvilę, Tadą, Josvydą, Gloriją, Vaidą, Donatą, Inetą, Gintarą.

 

Vasarą: Beną, Tautvydą, Arvydą, Deividą,  Luką, Eligijų.

         

  9 klasė 2013 - 2014 m.m.